امنیت شبکه و انواع آن چیست؟

امنیت شبکه و انواع آن چیست؟

چرا امنیت شبکه

هر گونه فعالیت در دنیای آنلاین نیاز به محافظت از شبکه دارد زیرا تهدیدات دائمی در برابر منابع شرکت وجود دارد. این می تواند اطلاعات مهم یا اطلاعاتی در مورد کارکنان و مشتریان باشد یا مهمتر از همه در مورد محصولات یا کسب و کارهای ما. در بسیاری از موارد تهدیدها به شکل ویروس ها، کرم ها و اسب های تروجان، جاسوس افزارها و ابزارهای تبلیغاتی جاسوسی، حملات صفر روز، حملات صفر ساعت، حملات انکار حملات، سرقت داده ها و سرقت و سرقت هویت نیز به حساب می آیند.

به طور کامل درک آنچه امنیت شبکه است، ضروری است بدانید که چگونه کار می‌کند. از آنجا که انواع تهدیدات وجود دارد، هیچ راه حل تنها وجود دارد. ما نیاز به چندین لایه امنیتی داریم، به طوری که اگر یک شکست بخورد، مهاجم مجبور خواهد شد که با لایه بعدی مقابله کند.

انواع امنیت شبکه

امنیت شبکه از انواع خطرات آنلاین محافظت می‌کند. این مثل دیوار عمل می‌کند که انواع خطرات را مرتفع می‌کند. یکی از انواع زیر امنیت شبکه یا چندین لیست ممکن است به الزامات سازمان شما کمک کند یا بهترین آنها باشد. برای شروع …

آنتی‌ویروس و نرم‌افزار Antimalware
قبل از انتخاب این امنیت، حیاتی است که تفاوت بین یک ویروس و یک «بدافزار» را درک کنید. ویروس یک واژه خاص است که نوعی بدافزار را شناسایی و تکرار می‌کند و در سراسر شبکه گسترش می‌یابد. بااین‌حال، نرم‌افزارهای مخرب یک اصطلاح چتر برای همه انواع کدهای مخرب است. این شامل ویروس ها، کرم ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، nagware، تروجآن‌ها، و ransomware است.

بنابراین، بین Antivirus و Antimalware Software چیست؟ چرا دو نرم‌افزار مختلف را خریداری می‌کنید؟ این‌ها پرسش‌های اساسی است که هر کس بعد از دانستن یک واقعیت ساده فکر می‌کند. پاسخ ساده به این سؤال به شرح زیر است:

هیچ فن‌آوری نمی‌تواند همه‌چیز را پوشش دهد!

ضد تروجان و آنتی‌ویروس تنها ویروس‌ها را تشخیص داد، برخلاف نرم‌افزارهای ضد تروجان، اسکن برای بدافزار و ویروس‌ها در هنگام ورود، بعدازآن تهدیدی را حذف می‌کند و آسیب را برطرف می‌کند.

امنیت برنامه

نرم‌افزار امنیتی نرم‌افزار در نظر گرفته‌شده برای محافظت از سوراخ برنامه از عاملان. این عمدتاً روش جستجوی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار را با رفع آن‌ها و جلوگیری از هر نوع حمله سایبری دنبال می‌کند. این نرم‌افزار، سخت‌افزار و فرآیندهای را برای حفظ دارایی‌های شما در دست دارد.

تجزیه‌وتحلیل رفتاری
تجزیه‌وتحلیل رفتاری استفاده از ابزارهای نرم‌افزاری برای شناسایی یک تغییر الگو در شبکه است. برای اقدام بیشتر، ابزارهای تجزیه‌وتحلیل ابزار آنومالی را برداشته و حرفه‌ای را مطلع می‌کنند. سیستم‌های تشخیص بدافزار مبتنی بر نظارت بر نشانه‌هایی هستند که به این نتیجه می‌رسند که برخی از جنبه‌های یک برنامه به‌عنوان نامعتبر و درنهایت آن را به‌عنوان بدافزار اعلام می‌کنند. بااین‌حال، این رویکرد به‌اندازه کافی برای محافظت از سیستم و شبکه از حملات مخرب کافی نیست. در بالا، تشخیص مبتنی بر امضای و ترکیب رفتار به‌وسیله مدیر، یک رویکرد محافظتی بیشتر را طراحی می‌کند.

DLP

پیشگیری از دست رفتن داده‌ها (DLP) مانع از دسترسی کاربران نهایی به اطلاعات مهم و حیاتی در خارج از شبکه شرکت می‌شود. محصولات نرم‌افزاری DLP که به مدیر شبکه اجازه می‌دهد تا کنترل دسترسی کاربران داده را نیز منتقل کند، آپلود، جلو یا گاهی اوقات برای ارسال اطلاعات قابل‌توجه به شیوه‌ای ناامن ممنوع است.

امنیت ایمیل

هکرها از دروازه‌های ایمیل برای گسترش بدافزارها، اسپم‌ها و حملات فیشینگ عمدتاً استفاده می‌کنند. روش‌های مهندسی اجتماعی این تهدیدات را معتبر و پیچیده می‌دانند. در حال حاضر، کاربر همچنین باید از ابزارهای تبلیغاتی ضدویروس، ضدویروس، ضد جاسوس‌افزار، فایروال شخصی و نرم‌افزار برای مرور استفاده کند. این نرم‌افزار در بازار موجود است. امنیت یک برنامه ایمیل، دسترسی و داده‌های یک حساب ایمیل را مسدود می‌کند و مسدود کردن حملات ورودی و کنترل پیام‌های خروجی می‌شود.

Endpoint Security

حفاظت از نقطه پایانی بیشتر قادر به مدیریت دستگاه و محافظت از تهدیدات برای رایانه‌های شخصی ویندوز، مک، دستگاه‌های تلفن همراه و سرورها است که به‌عنوان نقطه ورود بالقوه برای تهدیدات امنیتی مطرح می‌شود. در امنیت شبکه، آن را به‌سرعت همه نقطه‌های پایانی و بلوک ransomware، تهدید صفر روز و دیگر حملات پیشرفته را تضمین می‌کند. فنّاوری حفاظت از نقطه پایانی یا حفاظت از نقطه پایانی فن‌های چندلایه پیچیده‌ای را شامل می‌شود که شامل یادگیری ماشین، تقلید و تجزیه‌وتحلیل رفتار برای دستیابی به حفاظت عالی در برابر طیف گسترده‌ای از تهدیدات شناخته‌شده و ناشناخته است.

فایروال

فایروال‌ها بر روی ترافیک یک وب‌سایت بر اساس مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعریف‌شده تماشا می‌کنند. آن‌ها هم از ورود و خروج آن نظارت می‌کنند. این به‌عنوان یک حصار عمل می‌کند که شبکه‌های مورد اعتماد را از موارد غیرقابل‌اعتماد تقسیم می‌کند. این طراحی‌شده است تا از دسترسی غیرمجاز به شبکه خصوصی یا از یک شبکه خصوصی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *